Красляни: історія, краса, апітерапія

Пізнаємо разом Приудайський край

Село Красляни має чималу історію, перша згадка про нього датується ще 1085 роком. Перші поселенці Краслян були жителями міста Красного, які оселилися в ярах після розгрому татарами цього міста. Село оточене полями, ярами та урвищами, на північному сході та півночі розташовані два неймовірно мальовничі ставки.
Відстань від міста Прилуки становить 25 км, автобусне сполучення 4 рази на тиждень або ж власним транспортом.
Екскурсійний маршрут передбачає 4 різноманітні, за своїм змістом, зупинки, кожна з яких розкриває наш край з історичної, пізнавальної, оздоровчої та розважальної сторони. Тривалість екскурсії близько 5 годин.
Екскурсійний маршрут розроблено учнями Прилуцької гімназії №5 ім. В. А. Затолокіна, головою Краслянської сільської ради Романом Миколайовичем Ювченком та родиною пасічників Олександром, Кристиною і Семеном Зубками. Під час розробки маршруту організатори орієнтувалися на різносторонній потенціал села та допитливість сучасних дітей до всього нового і цікавого. Тож, нумо подорожувати разом!!!

Зупинка 1. Після прибуття, Вас зустріне бібліотекар – чудова добра жінка, що всім серцем любить наше село та чимало часу віддала пізнанню історії та побуту Краслян. Вона проведе захоплюючу екскурсію музеєм села Красляни, наявністю якого, між іншим, не можуть похизуватися більшість сіл та селищ нашого краю! Музей було створено у 2008 році, розширено та відреставровано цієї весни спеціально для юних відвідувачів. У кімнатах музею разом із екскурсоводом Ви поринете у часи, коли не існувало пральних машин, магазанів одягу, тракторів, жодних електричних приборів, у часи, коли праця людини була, як то кажуть “на обличчя”, бо все робилося власноруч найпростішими знаряддями праці, які, тим не менш, за своєю ідеєю створення, можуть Вас дуже здивувати.

Зупинка 2. Від музею ми поїдемо на хутір Безубівський, назва якого походить від прізвища родини Безубів. Ви опинитесь у мальовничому затишному яру, який у свій час облюбували бджолярі, для розміщення своїх вуликів. За радянських часів тут розташовувалася колгоспна пасіка, величезний зимівник, що і досі стоїть там, нагадує про той період. Ви почуєте історію створення сучасного бджільництва, яким тернистим був шлях до нього. Дізнаєтеся, хто вони – “бджолярі сьогодення” та з якими позитивними і негативними моментами вони зіштовхуються кожного дня у своїй професії. На галявині розташовані споруди, що за ініціативи сільської громади, розфарбовані тематичними малюнками, тому, без яскравих фото не залишиться ніхто!

Зупинка 3. Далі перейдемо від теорії до практики і поїдемо на родинну пасіку Олександра та Кристини Зубків. Їх бджолярський досвід складає 10 років, а пасіка налічує близько 70 бджолосімей. З 2014 року родина є членом “Спілки бджолярів Прилуччини”, а з минулого року стала учасником проекту “Апітуризм Приудайського краю”.
Обов`язково почнемо з техніки безпеки, оскільки бджоли – створіння особливі і потребують обережного поводження. Далі відкриємо для себе багато таємниць бджолиного царства, заглянемо до вуликів, подивимося як розташоване гніздо, куди трудівниці приносять мед, а куди Королева відкладає личинки, для зростання сили сім`ї. Разом ми знайдемо саму Королеву та з`ясуємо, які відмінності між нею, бджілками і трутнями, та ще багато іншого. За бажанням, кожен із Вас буде мати можливість попрактикуватися в огляді рамок.
На пасіці розташований апібудиночок. Що це за споруда, як вона працює та яку користь приносить Вам розповість сам господар пасіки.
Ми покажемо Вам як проходить відкачка меду, як розпечатують рамки, як працює медогонка. Наприкінці “апізупинки” Ви зможете продегустувати свіжий мед, не відходячи від самого “виробництва”.

Зупинка 4. Ознаймивщись із професією бджоляра на практиці та поласувавши смаколиками, ми їдемо розважатися!
Справжньою родзинкою нашого села є “канатне містечко”. Ідея створення цього спортивно-оздоровчого майданчика народилася і була втілена у життя завдяки наполегливості сільського голови Романа Миколайовича. Ми поки що на початковій стадії цього грандіозного, єдиного в нашому регіоні проекту, але Ви вже можете насолодитися першим маршрутом цього лісного царства! “Канатне містечко” – це елементи канатних конкурсів та перешкод, що поєднуються в єдиний маршрут, на якому діти мають змогу розвивати координацію рухів та бороти свої страхи без жодного ризику. Весь час поряд із відвідувачами буде знаходитися інструктор, що відповідатиме за їх безпеку.

Село Красляни вельми мальовниче і цікаве, куди не кинь оком, завжди щось помітиш особливе. Густі старі ліси, що дзеркалом відображаються у панському ставку, галявини із розмаїттям квітів! Тому у Вас обов’язково з’явиться бажання повернутися до нас та ще й не раз!

Шановні керівники літніх шкільних таборів, любі батьки, організатори щиро бажають Вам сонячного і теплого літа, сповненого яскравих подій та емоцій!!! Якщо Ви та Ваші діти вже прийняли рішення відвідати наше село, просимо заздалегідь ознайомитися з правилами поведінки в апімістечку, оскільки це є запорукою Вашого комфорту та безпеки.

P.S. Все почалося з маленької ідеї учнів Прилуцької гімназії №5 ім. В. А. Затолокіна та їх керівника Т. І. Жилкіної, які написали роботу до Малої Академії Наук і отримали відзнаку. Далі, як сніговий клубок її підхопили: родина Зубків, представники сільської ради та, нарешті, усі односельці. Організатори дуже старанно працювали, щоб Ваші діти мали змогу побачити Приудайський край зовсім іншими очима! Щоб їхній літній відпочинок пройшов активно, пізнавально, з оздоровленням, за межами великого міста, на свіжому повітрі!
Організатори з великим нетерпінням чекають на Вас та Ваших дітей з червня по вересень!

Контактна інформація організаторів:

Адреса сільської ради: с. Красляни, вул. Свято-Миколаївська, буд. 77
Ел. адреса: kraslyanurada@ukr.net
Тел.: +38066-699-66-39  Роман Миколайович
Адреса пасіки Зубків: с. Красляни, вул. Безубівська, буд. 68
Ел. адреса: kerchtuk@gmail.com
Тел.: +38095-034-88-68  Кристина Зубок
Тел.: +38095-534-17-85  Олександр Зубок

4 коментаря для “Красляни: історія, краса, апітерапія”

  1. Bestellen Sie SEO-Suchmaschinenoptimierung der Website, Bestellen Sie Website-Promotion-Services Bei allen Fragen wenden Sie sich an den Benutzernamen Skype pokras7777
    Wir sammeln auch Basen

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *